
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 52
Криворізької міської ради Дніпропетровської області


Вирішення завдань виховної роботи здійснюється за напрямами:
-
національно-патріотичного та громадянського виховання;
-
родинно-сімейного виховання;
-
військо-патріотичного виховання
-
трудового виховання та профорієнтації;
-
художньо-естетичного виховання
-
морального виховання;
-
екологічного виховання;
-
формування здорового способу життя;
-
превентивне виховання;
-
формування інформаційної культури (грамотне освоєння медіапростору).

Національно-патріотичне виховання – це виховання дітей на культурно-історичному досвіді рідного народу, його традиціях, звичаях і обрядах, багатовіковій народній мудрості. Національно-патріотичне виховання є конкретно-історичним виявом загальнолюдського, гуманістичного і демократичного виховання. Воно духовно відтворює в дітях рідний народ, увічнює в підростаючих поколіннях як специфічне, самобутнє, що є в кожній нації, і загальнолюдське, спільне для всіх націй світу.


Головними завданнями родинно-сімейного виховання є гармонійний всебічний розвиток дитини, підготовка її до життя в існучих соціальних умовах, реалізація її творчого потенціалу, формування у дітей моральних цінностей з позиції добра, справедливості.


Моральне виховання спрямоване на прищеплення і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, прийнятими в суспільстві, виховання патріотизму, колективізму, свідомої дисципліни та організованості, громадянської і соціальної відповідальності, непримиренності до аморальних вчинків, до порушників норм і правил культурної поведінки. Саме такий приклад надають учням наші вчителі.

Превентивне виховання передбачає реалізацію заходів, спрямованих на попередження злочинів і злочинності, вдосконалення життя учнів без порушення норм моралі.

Художньо-естетичне виховання передбачає формування основ естетичної культури, естетичних норм і принципів, переконань та ідеалів естетичного сприймання та емоційного ставлення до прекрасного, духовне збагачення учнів, розширення їх світогляду.


Екологічне виховання покликане забезпечити підростаючого покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи та суспільства, допомогти зрозуміти багатогранне значення природи для суспільства в цілому і кожної людини зокрема.


Здоров’я — це перша і найважливіша потреба людини, яка визначає його здібність до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості. Воно є найважливішою передумовою до пізнання оточуючого світу, до самоутвердження та щастя людини. Активне довге життя — це важлива складова людського фактору. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), «Здоров’я — це стан фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів». Здоровий спосіб життя — це спосіб життя, заснований на принципах моральності, раціонально організований, активний, трудовий, що загартовує і, в той же час, захищає від неблагополучних дій оточуючого середовища, що дозволяє до глибокої старості зберігати моральне, психічне та фізичне здоров’я.




Трудове виховання та профорієнтація спрямовані на формування творчої працелюбності особистості, виховання цивілізованого господаря; свідомого ставлення до праці як вищої цінності людини і суспільства.

